Поліція Донеччини розслідує вбивство хлопця

  • Русский
  • English

26-річний харків’янин поїхав на Донеччину у червні 2014 року. Хотів вивезти з небезпеки родину свого друга, але до місця призначення не доїхав та сам зник безвісті. Востаннє молодого чоловіка бачили у Лиманському районі – місцеві жителі повідомляють, що він був затриманий на блокпості «ДНР». У поліцейських є підстави вважати, що саме його останки були виявлені 14 вересня похованими у лісі поблизу Ямполя.
Поліція Донеччини активізувала роботу з пошуку людей, які зникли безвісти у зоні АТО з початку 2014 року. Наразі не розшуканими залишаються близько 1,5 тисячі осіб, більше половини з них – зникли на окупованій території. Аби встановити долю людей та за можливості повернути їх у родини, за розпорядженням начальника ГУНП в Донецькій області В’ячеслава Аброськіна було піднято усі кримінальні провадження за цей період, за ними проводяться додаткові слідчо-оперативні заходи, експертизи тощо. З початку цього року поліцейські встановили місцезнаходження понад 350 безвісти зниклих.
Якщо у деяких випадках слідство зайшло у глухий кут у зв’язку з неможливістю потрапити на окуповану територію для проведення першочергових заходів, то у звільнених населених пунктах шанс знайти сліди зниклих є реальним.
Так, 14 вересня співробітники гуманітарної місії «Чорний тюльпан» та гуманітарного проекту ЗСУ «Евакуація 200» знайшли місце поховання невідомої людини та повідомили до поліції. Труп було прикопано у лісовому масиві за селищем Ямпіль Лиманського району.
Поліцейські розгорнули комплекс слідчо-оперативних заходів, аби встановити особу загиблого. Відправною точкою стали два автомобільні номери, які були виявлені під кістками. В результаті перевірки з’ясувалося, що вони - з автомобілю «Форд Скорпио», який зареєстрований на жителя Харкова 1988 року народження. Правоохоронці перевірили власника транспортного засобу по всеукраїнським обліковим базам та встановили, що він вже два роки числиться безвісти зниклим.
Наразі офіційно особу померлого ще не встановлено – потрібна низка експертиз, але вже за кілька днів оперативники зібрали багато даних, які підтверджують приналежність останків саме молодому харків’янину, та попередньо з’ясували обставини, за яких він загинув. Цьому передувала велика аналітична робота.
Співробітники кримінальної поліції задіяли усі можливі джерела інформації: провели моніторинг інтернет-сайтів, соціальних мереж та знайшли батьків зниклого хлопця.
Мати розповіла, що вранці 11 червня 2014 року її син на своєму автомобілі виїхав з Харкова, він прямував до Сіверську Бахмутського району, аби забрати сім’ю свого товариша із зони АТО. Останній раз батьки почули голос сина наступного ранку – він зателефонував з невідомого номеру та повідомив, що знаходиться у селищі Ямпіль, бо зламалася машина. Більше на зв'язок молодий чоловік не виходив.
Батьки шукали сина усіма засобами, зверталися до волонтерів, які займаються пошуком зниклих у зоні АТО та визволенням полонених, оббивали пороги у «ДНР» - усе марно. Єдине, що вдалося тоді дізнатися від місцевих жителів, - що його «скрутили» бойовики на блокпості. На цьому сліди чоловіка обривалися…
Опізнати тіло після двох років у землі неможливо, але батьки кажуть, що взуття схоже на те, яке носив їх син. Крім того, за словами експерта-криміналіста, вік загиблого відповідає віку зниклого хлопця. Наразі для підтвердження особи померлого призначено молекулярно-генетичну експертизу та інші дослідження.
Поліцейські перевіряють усі версії загибелі чоловіка, одна з основних – вбивство учасниками незаконних збройних формувань. Зараз поліцейські встановлюють коло спілкування молодого чоловіка, його зв’язки, по хвилинах відновлюють його шлях, знаходять осіб, з якими контактував загиблий у дорозі та які могли бачити його в останні миті життя. Перевіряються раніше засуджені особи і бойовики та їхні пособники, затримані у цьому районі.

Закликаємо усіх, кому щось відомо про зниклого хлопця, повідомити про це до поліції за телефонами 102 та 0-800-505-102 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів). Конфіденційність гарантовано.
Нагадуємо, громадяни, які втратили зв'язок з рідними у зоні АТО, можуть звернутися до групи з пошуку людей, зниклих безвісти, яка була створена у поліції Донеччини. Група координує розслідування фактів безвісного зникнення, викрадення громадян та проводить роботу з ідентифікації невпізнаних трупів, виявлених на території Донецької області. Прийом громадян здійснюється у Маріуполі, Краматорську та Селидовому.

Крім того, поліцією розроблені та поширені пам’ятки, де зазначені контакти, за якими можна звернутись та отримати допомогу. А на офіційному сайті ГУНП в Донецькій області у прямому доступі є відповідна база зниклих осіб.

https://www.facebook.com/don.gumvs/posts/1601141070182341